Belki bir umut

Nasıl doğdun? Beni leylekler bırakmış ya seni?Ben daha ilk doğduğum gün göstermiş hayat acı yüzünü. Ağlayarak doğmuşum!

Cok bilinen bir tabir”Kimi zamanlar var yoktu ,yok vardı.” Evet bu düşünce çerçevesinde  haklı olunabilir ama hep uc ayrıntıları kaçırıyoruz. Eğer bir ailen varsa senin hayatındaki yoklar yerini varlara teslim ediyor. Annen değil miydi yemeğin son tabağını size verip ben tokum diyen. Baban değil miydi belinden dogrulamasada kucağına koştuğunda seni sırtına alıp koşturan. Hani giyecek ayakkabi,montlari yokken sana daha o günden bayram kıyafeti için para ayıran. İşte bir ailen varmis! Gülüşüne dünyalari değişmeyen, seni bir an bile yalnız bırakmayan bir ailen! Üstün açık kalsa içi titreyen bir ailen…

“Nasıl doğdum derse?” “Leylekler getirdi dersin?” Daha ilk dogdugu gün insanların hayatına neşe olan çocuğun, hayatına bir neşe olmuştu!

“Artık bitti büyüdük ben anne oldum, ben baba oldum, benim çocuğum var, mutluyum, gülüyorum, hayat ne kadar güzel(!)

Bir evladı vardı ya hani, gülüşünü dünyalara değişmeyen, parmağına taş degse içi sizlayan, üstü açık kalsa yürekleri daglanan …
Annenin üstü açık, hani olur ya bir umuttur hadi gelirse! Günlerce aynı pencere önünde  hiç kipirdamaz. Tek başına yalnız hemde YAPAYALNIZ! Konuşmaz çünkü o pür dikkattir onun evladı gelecek .Çekip kurtaracak onu bu illat yalnizliktan .Torunları gelecek “dede, büyükanne!” diye boynuna sarılacak aynı oğlunun sarıldığı gibi .Dede beli agrisada yine dogrulacak.

O bekler umutludur, o bekler gelecek,o …

Bir insanın değerini bilmek için illa o hayat çizgisinin düz mü ilerlemesi lazım? Size soruyorum? Ben burdayım o burda haydin bizde onlar burda diyelim yaşlılarımızın gözünden akan bir damla yaş olalım. Onlara kimsesizsin değil biz kimseleriz diyelim! DevAli (Develi Lisesi) yaşlının yanında projemize destek verelim. Unutmayin herkes yaşattığı hayatı yaşar!

4 thoughts on “Belki bir umut

 • 28 Ekim 2018 tarihinde, saat 13:50
  Permalink

  Tebrik ediyorum böyle güzel bir proje için.

  Yanıtla
 • 28 Ekim 2018 tarihinde, saat 15:48
  Permalink

  Çok güzel bir fikir . Emeklerinize sağlık. İnsallah bu sosyal farkındalık herkes tarafından uygulanır . Tebrik ediyorum.

  Yanıtla
 • 29 Ekim 2018 tarihinde, saat 17:33
  Permalink

  Çok güzel olmuş canım eline sağlik.

  Yanıtla
 • 30 Ekim 2018 tarihinde, saat 17:37
  Permalink

  Güzel bir çalışma olmuş umut ederim ki dikkat çeker

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir