Gelecek Biziz

Her şeyin bir sonu olduğu gibi bize daha dün başlamış gibi gelen yaz tatilimizin de sonuna geldik. Artık önümüzde her gününü dolu dolu geçirmemiz gereken okul günleri geldi çattı. Belkide geleceğimizi büyük bir şekilde etkileyecek kararları vermeye başladık. Kimimiz plan kurmaya yeni başlamışken bazılarımız geleceğini planlamayı bitirdi bile.

Örneğin dokuzuncu sınıflar iyi bir üniversite hayallerine daha sıkı tutunmak için kendilerine göre en iyi liseleri seçtiler. Bu arada okulumuz Develi Devali Anadolu Lisesine yeni gelen arkadaşlarımıza başarılar diler ve gayet iyi bir seçim yaptıklarına emin olmaları gerektiğini belirtmek isterim.

Dokuzuncu sınıflar haricinde onuncu sınıflarda artık lisenin nasıl bir yer olduğunu kavradı bile.

Bu yıl seçecek olacakları bölümlerde kendilerini tanıyıp ona göre kararlarını vermeleri gerektiğini tavsiye ediyorum. Tek tip renkler olan bir toplulukta zıt bir renk anında dikkat çeker değil mi?

Umarım kendileri hakkında en iyi kararı verip pişmanlık duymamalarını umut ettikten sonra benimde içinde bulunduğum on birinci sınıflara geldi sıra.

Şimdiden planlarımızı yapıp önümüze belirlediğimiz hedefi yerleştirip o hedefe doğru adımlarımızı hızlandırmalıyız. Kararlarımızdan duyduğumuz bir pişmanlık varsa çabucak içinde bulunduğumuz bu yolda “En iyi ne yapabiliriz?” diyerek, çözüm yollarından sonra aldığımız kararları uygulamalıyız. Bir hata yaptık diye geleceğimizin tamamı karanlığa bürünmedi, değil mi? Hala elimizde parıldayan bir umut bulunmakta.

On ikinci sınıftaki büyüklerimiz için söyleyecek çok bir şey olmasa da onlar hedeflerine en yakın noktadalar, sadece iki adım. İlerleyip arkalarında bıraktığı yollara takılmayıp biz küçüklere güzel tavsiyeler bırakmalarını bekliyorum.

Sözlerime son kelimeleri eklerken yazmadan geçmek istemiyorum ki içinde bulunduğumuz bu durumlar her ne kadar farklılık içerse de hepimizin ortak noktası gelecek kaygısı. Bu yüzden vakit henüz çok geç değilken ve önümüzdeki haritayı kendimiz çizip şekillendirirken elimizdeki anahtar ile daima doğru kapıları açmak dileğiyle…

Unutmayalım ki önümüzde ki gelecek biziz.

Gelecek Biziz” için bir yorum

  • 25 Eylül 2017 tarihinde, saat 12:20
    Permalink

    Yine çok akıcı bir dil içerik fevkalade bilgilendirme süper tebrik ederim

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir